nodul la sani

Cancer Cancerul de san la barbati

Postata de mandea109344 cu 14 ani in urma.

am un nodul la sanul stang chiar in tesutul de langa sfarc ,cam de vreo 10 zile lam gasit aveam shi in dreapta unul in acelasi loc doar ca era mai mic si a sa mai retras dar asta din stanga ma doare( doar cand il apas),unde sa ma adresez sunt barbat

Raspunsuri (10)

Sheila

acum 14 ani

Mergi la endocrinologie.In urma unui control iti va spune daca e chiar un nodul sau ceva care se va trece de la sine
Numai bine

Adrienne

acum 14 ani

Mai rar decat femeile,dar si barbatii pot avea probleme legate de san. Partea p***a este ca,in comparatie cu ele, din cauza rusinii ajung prea tarziu la medic. Sfatul meu este sa mergi la medic, sa vezi despre ce este vorba, cred ca vei primi raspuns si la cealalta intrebare postata. Mai bine sa-ti spuna ca este totul ok, decat sa fie prea tarziu. Multa sanatate !

ionica

acum 14 ani

Poate te-ai lovit si nu este un nodul, poate este o acumulare de grasime, in orice caz bine este sa mergi la medicul de familie daca iti este mai aproape si poate te rezolva el sau iti da trimitere catre specialist. Multa sanatate.

PETRE CATALIN

acum 11 ani

si eu am 13 ani si am un nodul la sanul drept si m-am lovit f mult la el intr-o vreme si a aparut se retrage daca nu il mai palpez si nu il mai deranjez ( sa nu il ating ) dar daca il palpez si il loesc, se inflameasa si iar apare. Am avut si la stangul si l-am lasat in pace fara sa ma lovesc de loc la el si acum sa tras ( eu ma tot lovesc fix in sfarc la scoala in marginea banci cand vreau sa ma aplec sa scriu ) parerea mea este ca nu este nici o problema daca se retrage cand il lasi in pace dar daca nu trece de la sine trebuie urmarit periodic de un medic MULTA SANATATE! (SUNT BAIAT )

Andrei

acum 11 ani

Salut, ai fost la endocrinolog ? Ce a spus ? Ti s-a retras de la sine ? Am si eu un asemenea nodul de 2 zile la sanul stang, sunt barbat si am 24 de ani. Astept un raspuns daca poti !

Multumesc !

Stefan

acum 10 ani

Si eu am la fel,sa nu fie cancer asta mie frica..

Gabi

acum 10 ani

Nu are cum sa fie cancer doar la femei apare cancerul la piept.

manny

acum 10 ani

Nu e adevarat, eu am vazut cazuri de cancer de san la barbat.

GABI

acum 10 ani

Si eu am avut anul trec,mi-a aparut prin luna mai si a disparut prin luna iulie asa am si anul asta .Nu cred ca e cv de care sa ns ingrijoram cred ca ne maturizam si corpul sufera niste schimbari(parerea mea),oricum e bn sa intrebam un adult daca nu stim despre ce e vorba.Sanatate tuturor! :))

alexandru aretina

acum 9 ani

si barbatii fac cancer la san pt ca si ei au glande mamare, doar ca sunt mai putin dezvoltate ca la femei, am vazut un caz saptamana trecuta