Nodul la plaman ?

Cancer

Postata de Alexandra cu 10 luni in urma.

Buna ziua tatal meu in vaster de 54 de ani are 3 nodule la plamani nu foarte mari a facut bioscopia si rezultatul au esit negative nu are globule canceroase dar nici un doctor nu ia dat un rezultat concret sa spuna ce poate avea in noduli aceia va rog frumos ajutatima ce sa fac si unde sa merg cu el

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,
Pentru a afla ce ar putea determina formarea nodulilor la plamani, este recomandat sa consultati un medic pneumolog sau un specialist in boli pulmonare. Acestia ar trebui sa efectueze investigatii suplimentare si sa ofere un diagnostic precis si o posibila cauza a nodulilor. In functie de concluziile pe care le obtin, pot recomanda un tratament si un plan de ingrijire adecvat. Este important sa urmati sfaturile medicului si sa nu intarziati intoarcerea la medic in cazul in care starea pacientului se agraveaza sau apare vreo schimbare in nodulii la plamani.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/pneumologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cancer/nodulul-pulmonar-solitar_5350

Utilizator21573545709

acum 9 luni

Bună ! Eu am astfel de noduli..care au rămas în urma unui tbc pe care l am avut la vârsta de 14 ani. De câte ori merg la radiografie medicii se uita speriați și spun ca am ceva..pana sa le spun ca am avut tbc..după care se stabilește ca sunt sechele în urma bolii.