milgamma

Cancer

Postata de 134444 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
As dori sa stiu daca pentru o persoana care are cancer de san neoperat si cu metastaza la ficat este indicat sa i se administreze milgamma fiole ?

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Indicatiile de administrare ale milgamma includ: neuropatii, polineuropatie diabetica si alcoolica, paralizie de nerv facial, nevralgie de trigemen, radiculopatii, nevralgie cervico-brahiala, herpes-zoster. Se recomanda si in cazurile de convalescenta prelungita si in geriatrie.

D.Pasca

acum 12 ani

Datorita continutului de vitamina B12 nu se recomanda in afectiuni neoplazice.
Transcriu de pe prospect:
"Contraindicatii
Hipersensibilitate la oricare dintre componentii produsului.
Tumori maligne."
Medicul poate prescrie separat tratamentul cu vitamine.

Incercati tratamentul cu Oncozul.

a

acum 12 ani

cel mai bine ar fi sa luati legatura cu cei de la www.vipmed.ro 0732056272 ei va pot ajuta

Mircea

acum 10 ani

1.Care este diferenta dintre Milgamma-N si Milgamma-NA injectabil ? 2.Ca efect, solutia injectabila are acelasi efect ca si tabletele, diferind doar faptul ca efectul este mai intirziat in cazul tabletelor
Milgamma ? Multumesc, Mircea