microcarcinom papilar

Cancer

Postata de Liliana253 cu 13 ani in urma.

Am fost operata de tireictomie si rezultatul de la biopsie a fost microcarcinom papilar poate sa-mi explice cineva este o forma de cancer? nu fac nici un tratament mi sa spus ca este in regula .

Raspunsuri (2)

magda

acum 13 ani

sotul meu a avut acelasi diagnostic dupa operatie am fost la cluj pentru tratament cu iod radioactiv, face control la 6luni la cluj si ia zilnic euthyrox 100mg

cami

acum 10 ani

am acelasi diagnostiac .va rog sa imi spuneti cum se simte sotul si cum a-ti trecut prin asta