Metastaze la plamani

Cancer

Postata de anghel20106042 cu 14 ani in urma.

Un bolnav cu diagnosticul T4N1M1(tumora pulmonara stanga localizata in segmentele 1/2 si 6, cu invazie locala pleuro-musculo-scheletala, metastaze pulmonare bilaterale si adenopatie hilara stanga) care a facut pana in prezent 3 reprize de chimioterapie are durei mari de la boala , de la boala si chimioterapie sau numai de la chimioterapie?
Chimioterapia da dureri mari?

Raspunsuri (2)

colnago

acum 14 ani

Pentru ameliorarea efectelor secundare ale chimioterapiei, durerilor, indicat sa inceapa un tratament naturist cu bautura bioactiva Tahitian Noni

Eugenia

acum 13 ani

Foarte eficiente in cancer sunt urmatoarele:
Ceai verde in loc de apa!!!!
Best Serrapeptase 3 capsule de cate 40.000 unitati cate una luate pe stomacul gol la 2 ore dupa masa
Reishi SE 2 capsule de 2 ori/zi in timpul meselor si Essiac sub forma de capsule ca e mai ieftin, se numeste Ojibwa Herbal Extract. cate 1 capsula de 3 ori/zi inainte de masa cu 30 min

Dupa 3 luni de tratament faceti pauza vre-o 2 saptamani si apoi puteti relua cura

Le gasiti pe netten.ro la preturi mai mici