metastaza gr. 4

Cancer

Postata de membru231876 cu 11 ani in urma.

tata are 3 luni de la operatie la cervicala starea lui acum este buna in sensul ca pote sa merga , mananca bine a luat in greutate cam6-7 kg.Intrebarea mea este la ce sa ma astept de acum incolo multi mi-au spus ca asai la inceput ca mai tarziu o sa cada din nou la pat,oareasa o sa se intample?

Raspunsuri (1)

madalina

acum 11 ani

Imunoterapia este o optiune de tratament in bolile maligne prin care este controlat raspunsul imun al organismului impotriva cancerului. Din aceasta cauza imunoterapia constituie o optiune importanta de tratament oncologic pre sau post transplant, ca alternativa la doze crescute de chimio sau radioterapie care prezinta un potential de toxicitate ridicat ce nu poate fi suportat uneori de pacient.

http://www.americanmedicalcenter.ro/ro/node/92