metasataza costalaa

Cancer

Postata de marinanicolas87 cu 12 ani in urma.

va rog din suflet sa-mi raspundety la intrebare...tatal meu a fost diagnosticat de metastaza la coasta mai exita o sansa sa se faca bn...sa urmeze un tratament care sai mai dea si lui si noua o sansa...cine se pricepe sau stie va rog sa mi raspundety sunt disperata

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Metastaza costala semnifica o tumora secundara plecata de la o alta pricipala. Problema nu e metastaza costala, ci tumora principala, caci asta a fost afectiunea de baza, cauzatoare. Aceasta s-a cautat? unde e localizata? Aceasta trebuie tratata la oncologie, caci altfel poate sa dea mai multe metastaze, localizate oriunde in organism. Sanatate!

marinanicolas87

acum 12 ani

la plamanii sa localizat.si sa intins la coasta in aprtea dreapta...mai asteptm o analiza de la bucuresti ..pt ca ia luat biopsie sa vada ce fel de cancer e...off e tare greu sa pierzi un parinte,am pierduto pe mama nu vreau sal pierd si pe el...ma-i e ceva de facut in prvinta lui?ms mult pt ca miai citit mesajul

Mihaela22120678

acum 12 ani

asa deci... este metastaza pulmonara, nu costala... inseamna ca e ceva mai grav... nu stiu ce sa spun, bine ca i-au luat biopsie, poate il pune pe tratament. Trebuie evaluat cu computer tomograf tot corpul, sa vada daca nu mai sunt si altele (cap, torace, abdomen, pelvis). Imi pare rau pentru mama dvs. Va doresc sanatate si curaj!