Metadtaza osoasa?

Cancer

Postata de Utilizator11547042148 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, tatal meuin varsta de 70 ani a fost diagnosticat cu Multiple metastaze osoase cu TPM. Ce inseamna TPM? Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator21549908133

acum 5 ani

Orice cancer, ca și orice altă boală, se face ca urmare a unui șoc emoțional, pentru care nu ai fost pregătit să-l receptezi cum se cuvine, adică cu DETAȘARE. Luând în tragic situația respectivă și ținând-o astfel mai mult timp, te vei ''gratula'' cu o boală, mergând până la cancer!
Metastazele nu sunt altceva, decât alte cancere, produse la fel ca și cancerul ''de bază'', iar asta se întâmplă ca urmare a șocului primit prin anunțul făcut de medic că ai cancer, cât și a ''talentului'' medicului de a te speria de moarte.
Dar nici cancerul ''de bază'' și nici așa numitele metastaze, NU LE-AI FI FĂCUT, dacă ai fi știut cum să-ți domolești emoțiile, provocate de șocurile primite!
Cu urarea de a te trezi la realitate, cât încă mai ai timp, îți trimit mai multe materiale despre cancer și despre cum poate fi tratat ​F​ ​Ă​ ​R​ ​Ă CHIMIO- și RADIO- TERAPIE(?) și ​F​ ​Ă​ ​R​ ​Ă... cuțit:
adresa_web_filtrata /open?id=0BynCsdaWuMR_ZDZ6b1lvQTJBME0