Melanom malign

Cancer Melanom

Postata de inaiolanda cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat. In luna mai 2012 mama mea a fost operata de melanom malign in stadiul IV cu metastaze in zona ganglionilor inghinali. Au urmat alte doua operatii. Prima a fost cea de evidare ganglionara in partea stanga . Ulterior la aproape un an distanta, a aparut o metastaza cerebrala in lobul parietal stang, ce a fost operata cu succes la Bucuresti. Acum are o metastaza in zona abdominala si una in lobul parietal drept, ambele operabile. Am discutat cu medicul oncolog si ne-a sugerat sa nu mai efectuam operatiile si sa administram Vemurafenib. Am aflat insa, ca dupa o perioada de aprox 8 - 10 luni de la administrare, Vemuafenibul nu mai are efect si ca metastazele vor creste din nou. Ce ma sfatuiti sa fac. Sa o operez si sa mai aman momentul administrarii Vemurafenibului sau sa il administrez acum si apoi sa raman fara variante de tratament.
Multumesc din inima!

Raspunsuri (7)

de ce nu incerci produse naturiste?

acum 10 ani

De curand am primit o carte de la o ruda din SUA, "Vindecarea tuturor formelor de cancer" scrisa de Dr. Hulda Clark. Acolo spune exact cum se produce acest cancer in organism si ce tratamente ar trebui sa urmam ca sa eliminam celula canceroasa din organism. De asemeni, doamna dr. ofera retete ca sa putem tine sub control acest cancer.

Dupa parerea mea, ar trebui sa cautam rezolvari si in aceste tratamente naturiste. Pe vremea bunicilor, nu exista acest "cancer". Daca exista erau cazuri extraordinar de rare. In ziua de azi, cancerul este considerat ca o epidemie de gripa. Toti avem! Toti trebuie sa stim ce trebuie sa facem sa il tinem sub control.

Nu sunt de acord cu sedintele de chimioterapie. Ele distrug si celula sanatoasa din organism. Iti dai seama, ca medicii nu au nici un beneficiu daca recomanda aceste produse naturiste. Fiecare medic se gandeste mai intai la painea lui si apoi la sanatatea pacientului.

Sanatate multa! Cartea o gasesti si pe internet si in anumite librarii!

inaiolanda

acum 10 ani

Buna ziua! Multumesc pentru sugestie. O sa ma interesez de aceasta carte.
Sanatate multa!

inaiolanda

acum 10 ani

Buna ziua! Multumesc pentru sugestie. O sa ma interesez de aceasta carte.
Sanatate multa!

Andreea Alina

acum 10 ani

Recomand: www.vipmed.ro

Anica

acum 10 ani

De unde se pot cumpara produsele Huldei?

Miron Carmen

acum 10 ani

Produsele Huldei se pot gasi pe ***.ro

simona

acum 10 ani

melanomul malign se vindeca cu ajutorul terapiei gerson. sper sa te ajute aceasta informatie.