medicament

Cancer

Postata de matees cu 8 ani in urma.

buna seara sunt o bolnava de cancer cu metastaze aecundare osoase am facut tratament in strainatate cu denosumab si as dori sa stiu daca si in romania acest medicament este gratuit pentru bolnavii de cancer va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 8 ani

Pentru acest aspect trebuie sa va adresati unui medic oncolog, Ministerului Sanatatii sau Casei de Asigurarii. Oficial este gratuit.

matees

acum 8 ani

multumesc am intrebat medicul meu oncolog si a zis ca in romania acest medicament xgeva nu este gratuit si de aceea doream o a doua parere de la alt medic

Dr. Cranta Ali

acum 8 ani

Pare sa fie compensat, asa anunta casa de asigurarii.