mamelon ombilicat

Cancer

Postata de pizzi11 cu 9 ani in urma.

buna ziua,sunt ingrijorata pt ca mamelonul sanului stg e ombilicat,daca il trag manual iese,pt putin timp,nu ma doare,nu e modificat tegumentul,e asa de mai mult de un an,am facut mamografie si eco sa zicem la 2 luni de cand era ombilicat,negative amandoua,mentionez ca am 55 de ani si s a intamplat la cateva luni dupa ce am intrat in menopauza,am motive sa ma ingrijorez?urmatoarea mamografie o am programata pe 2 octombrie,e tarziu?ar trb sa o fac mai repede?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Nu, daca mamografia si ecografia mamara erau normale, nu aveti de ce sa va ingrijorati.

pizzi11

acum 9 ani

se poate face ceva sa revina la normal?cand iese afara simt canalul ingrosat,adica ,ca o barna inauntru in comparatie cu celalalt,ca ramane cu o gaura,cand iese afara,ca si cum canalele sunt infundate.Multumesc pt raspuns. PS,MASAJUL FACE BINE LA SANI,ADICA AJUTA LA PREVENIREA FORMARII NODULELOR?