mai exista o speranta in cancer pulmonar

Cancer

Postata de analia28 cu 12 ani in urma.

Tatal meu in varsta de 48 de ani este internat in spital in Spania si are cancer pulmonar cu metastaze,nu face tratament cu citostatice.Cum putem sa il aducem in Romania daca el respira greu si are nevoie permanenta de oxigen?.Pana acum o luna si jumatate nu a avut simptome iar acum medicii spun ca nu mai exista nici o speranta de viataAs vrea sa stiu parerea dumneavoastra daca exista un medicament care sa-i mai poata prelungii viata .Va multumesc.

Raspunsuri (7)

Criss

acum 12 ani

nu vreau sati surp sperantele,insa trebuie sa shtii la ce sa te ashtepti.eu am trait cu speranta,shi iata deja sint 2 luni de kind tatal meu a decedat de cancer.fii mai mult timp cu el,acordai atentia maxima in asha fel inkit sa nuti para rau ca nai facuto la timp.vorbeshte kit mai mult...cerei sfaturi... acum am nevoie de el,de sfaturile lui,dar e prea tirziu.am fost martor ocular kind a murit,deodata parca se ducea pamintul de sub picioare..nimic nu putea fi mai dureros... fii realista,uneori e mai bine asha. Scuzama daca team ofensat sau team provocat durere,insa astai realitatea.

Cristina

acum 12 ani

Sunt surprinsa ca niste medici pun mainile in sold si spun ca nu mai exista nicio solutie. Acest lucru nu s-ar fi intampla la Clinica Anadolu din Istanbul. Acolo exista o tehnologie numita CyberKnife care se aplica indeosebi cancerului pulmonar si medicii "lupta" pentru fiecare pacient pana la capat. Macar ii prelungesc viata, din pacate cancerul nu se vindeca.
Mai multe detalii probabil va pot oferi reprezentantii acestora www.anadolumedicalcenter.ro

razvan

acum 11 ani

spune-mi te rog cum a evoluat cancerul si ce s-a intamplat cu tatal tau.te intreb deoarece in aceeasi situatie sunt si eu, deocamdata nu este in metastaza dar are o tumoare gigant in jur de 14 cm, te rog spune-mi ce s-a intamplat, deoarece eu refuz sa cred ca o sa-l pierd, acum pe langa tratamentul dat de doctori incercam in paralel si un tratament naturist, bazat pe tahitian noni juice, lapte de capra, oua de prepelita, niste ceaiuri, incercam tot ce este posibil.Multumesc!!

lili

acum 10 ani

va rog ajutati_ ma am tatal cu cancer pulmonar face citostatice dar oncologul mi:a zis ca nu o mai duce mai mult de un an.ce as putea face sa;L SALVEZ ARE 68 DE ani

getuta

acum 10 ani

Nu este adevarat ca medicii turci nu pun mainle in sold. Atunci cand nu mai este nimic de facut fac si ei la fel. Dar fiind o clinics comerciala amana acest verdict cat pot de mult. Acesta este adevarul.

Florena

acum 10 ani

Cine a folosit preparatul,,Todicamp". Ajuta el in tratarea cancerului pulmonar?

chirita iulian

acum 8 ani

nu am idee cum sa-l aduci dar pot sa-ti spun ca are sanse sa supravietuiasca si sa invinga boala
doar in rom cu un regim strict si totul natural
cauta pe google tratamente de cancer
nu mai are voie sa manance sarat paine nimic prajit este multa complicatie in toate daca are vointa reuseste ,fara nici un pic de acid in corp ,acidul lactic hraneste cancerul la nivelul celuli