Ma puteti ajuta?

Cancer

Postata de ANA 1950 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Va rog frumos sa-mi spuna cineva, daca un bolnav de cancer tiroidian, are voie sa consume seminte(samburi) de Migdal. Persoana respectiva, nu are voie sa consume nici un aliment care contine iod. De unde as putea lua o lista, cu alimente permise si interzise acestor bolnavi? Va multumesc anticipat, pentru raspunsul, pe care il astept .

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

În principiu trebuie evitat consumul de sare iodată şi alimente sărate. Un medic endocrinolog ar fi însă cel mai în măsură să vă ofere informaţii despre alimente permise şi interzise în acest tip de afecţiune

ANA 1950

acum 12 ani

Va multumesc mult pentru raspuns.