Ma Puteti Ajuta Cu Interpretarea Rezultatului?

Cancer

Postata de Utilizator11560520674 cu 4 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati cu interpretarea rezultatului pe care l-am primit de la histopatologic
Carcinom mamar NST grad Nottingham I san drept, pT1c No Mx L1 Vo. Completare din data de 23.05.2019 Tinand cont de detasarea preparatului testat pe blocul de parafina nr. 1, s-a considerat oportuna repetarea testarii imunohistochimice pe alt bloc de para fina (nr. 3), rezutatele fünd urmatoarele: Receptori hormonali pe componenta invaziva: ER: 90%; int. + Scor Allred 7 (pozitivitate crescuta). PR: 90%, int. + Scor Allred 8 (pozitivitate crescuta). Martori interni ER, PR pozitivi. Indicele de proliferare apreciat cu ajutorul lui Ki67 este de 15 %. Coloratia pentru Her2 efectuata automat cu aparatul Ventana este 1+ (negativ).

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru interpretarea corecta a rezultatului, va recomandam sa consultati medicul.