Ma poate ajuta si pe mine cineva va rog

Cancer

Postata de PPliviu cu 12 ani in urma.

De aproximativ 2 luni jumate sub bratul stang mi sa inflamat un ganglion, are in jur de 13 mm maxim 15. Am fost la eco acum o luna si doamna doctora mi-a spus ca la sani nu am decat niste chisturi si ca, cel mai probabil ganglionul sa inflamat din cauza lamei de ras sau din cauza ca eu am o tenonsinovita intr-o forma usoara pe bratul drept. A trecut deja o luna de la eco si ganglionul tot nu dispare, totusi isi modifica forma, cand sunt la menstruatie se mai mareste putin, dupa menstruatie se mai micsoreaza. Nu stiu ce sa fac, imi este foarte frica.Ganglionul asta nu se simte foarte mare la palpare dar nu mi se pare in regula ca este acolo. Poate fi ceva grav?Unde as putea sa merg pentru niste analize mai amanuntite si ce fel de analize se fac in acest caz?
Va multumesc

Raspunsuri (1)

pertea

acum 12 ani

nu sta,cu cat stai mai mult cu atat se va mari si va creste si riscul de a fi operata,acesti noduli atentioneaza un cancer de san daca nu.il tratati,mergi la institutul de oncologie bucureti,caut.o pe tudorache radu car\\men medic endocrinolog pt investigatii.multa bafta!!!