LEZIUNI MACRONODULARE HIPERECOGENE

Cancer

Postata de niko_m1808 cu 10 ani in urma.

Alte simptome:
Buna ziua !Am rezultatul unei ecografii care este a tatalui meu si as vrea sa aflu cat mai multe detalii despre ce inseamna.rezultatul pe care il scriu l-am primit telefonic deoarece el sta in brasov si eu in galati. ECO FICAT----STRUCTURA NEOMOGENA,PRIN PREZENTA UNOR LEZIUNI MACRONODULARE HIPERECOGENE CU DIAM DE 3,8-4 CM.IN LSH -DIAM ALTERO POSTERIOR 8,4CM HIPER// 4-5,5CM IN LDS HEPATOMEGALIE. MULTIPLE LEZIUNI NODULARE HIPERCOGENE,BISEMINATE,IN AMBII LOBI HEPATICI CU DIAM 1,5 SI 5,5CM.DIFERENTIAL INTRE HEMONGIOANE SAU DETERMINARI SECUNDARE HEPATICE.

Raspunsuri (2)

alina.mantea

acum 10 ani

Buna.
Iti recomand cu incredere pe D-nul Dr. Cristian Blajut de la Spitalul Fundeni. Amul trecut am avut o problema similara in sensul ca mi-a fost gasita o tumora la ficat in urma unei ecografii. Am fost la dumnealui la recomandarea unei cunostinte. S-a purtat cu foarte mult profesionalism. Din fericire nu a fost nevoie de operatie.

niko_m1808

acum 10 ani

multumesc!