leucemie?

Cancer

Postata de tare123 cu 12 ani in urma.

Simtome: transpiratie abundenta noaptea, apoi ma ia frigul, durere inghinala necontinua, gat unflat stanga, dureri de cap cedeaza la algocamin, durere la apasare sub coaste din stanga, irm-splina132\50mm fara anomalii, absenta adenopatiilor lateroaortice, la eco: omogena dimensiune normala aspect globuros, irm-fara adenopatii lateroaortice, stomac mult dilatat continut mixt predominant lichid, fara lichid peritonial , endoscopie-esofagita gr1, reflus biliar cu aspect de pangastrita pilor permiabil, bulb, d"scofie:D1si D2 mici eroziuni. La eco hepatomegalie cu str in ansablu omogena hiperreflectiv difuz aspect steotozat. La irm-ficat cu dimensiuni normalefara anomalii de semnal pe secvente native contururi regulate. analize sange; wbc7,19 rbc5,08 hgb 15,1 hct43,1 mcv84,8 mch29,7 mchc35 plt207 lymph%21,7 mono%7,2 neut%70,2 eo%0,6 baso%0,3 limph1,56 mono0,52 neut5,05 eoo,4 baso0,02 rdw-cv%12,2 rdw-sd36,2 pdw12,8 mpv10,7 p-lcr%30,3 biochimie uree31 glucoza100 bili direct 32 proteine totale74 fosfataza alc 73 tgp25 tgo24 ggt31 fier119 bilit total 89 proteinograma albumina66,7 alfa1glo2,2 alfa2glo7,2 beta1glo6,8 beta2glo3,8 gamaglo13,3 biocchimie uina densitate 1020 ph5 nitriti,proteine,glucoza,corpi cetonici,urobilinogen bilirubina negativ rare leucocite Doar eo mic, bili dir mare, albumina mare,alfa2 mica toate apropiate de interval. Am slabit la fata maini si piciore, la corp foarte putin. Maine ma duc cu gatul. ma jeneaza.

Raspunsuri (1)

TataNicu

acum 12 ani

Si te-ai gandit tu la leucemie!? Direct, asa?
Mai intai ar trebui sa iti consulti medicul de familie, primul pas.