La ce ma pot astepta?

Cancer

Postata de Kosminu cu 11 ani in urma.

Buna seara! Am cateva probleme...Sunt fumator (fumez de 3 ani), nu genul 1 pachet pe zi, doar 3-5 tigari/zi. Cam de ceva timp am probleme cu respiratia, am momente cand vreau sa casc dau nu pot finaliza cascatul, iar in acelasi timp incerc sa trag aer in piept dar nu reusesc, sau atunci cand fumez... simt mici dureri la gat, nu mereu doar uneori, asta cam de 1 saptamana. Sau atunci cand apropii barbia de piept si inghit in gol imi pocneste ceva in gat. Va rog sa ma scuzati daca nu scriu la categoria care nu trebuie, dar nu stiu ce am sin sunt putin disperat. Alta problema am avut acum cateva luni, am avut dureri cumplite in zona pieptului si in spate la omoplat, alteori auzeam pocnituri in zona pieptului cand stateam culcat pe pat, uneori ma durea si mana stanga. Tin sa mentionez ca am 18 ani si imi este cam frica. Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

O vizita la un medic de specialitate ar putea sa va mai linisteasca. In urma unui examen clinic de specialitate este recomandat sa efectuati o radiografie pulmonara.

Iris

acum 11 ani

Alege: sau tigara sau sanatatea. Si desigur consult medical.

Kosminu

acum 11 ani

Maine dimineata ma duc sa vad daca e doc. de familie, si o sa scriu aici ce mi-a zis!

Florin

acum 11 ani

ce ti-a zis medicul in legatura cu pocnitul in gat??