jejunostomie

Cancer

Postata de lucica1089673 cu 11 ani in urma.

cine poate sa mi zica ce mancare pot sa i dau tatalui meu dupa o operatie de stomac nereusita adica in ultima faza printr un tub care duce direct in intestinul subtire.are cancer la esofag si stomac si medicii i au mai dat de trait o luna.poate cineva sa mi zica ce dureri va avea?sunt disperata cum il vad ca se stinge in fiecare zi va multumesc

Raspunsuri (1)

Balazs Mirabela Claudia

acum un an

Cat timp se poate alimenta un pacient prin jejunostomie ? Care sunt sansele de viata pentru mama mea care are cancer de stomac .Medicii ne spun ca e intro stare avansata ,au operato dar nu ia extirpat stomacul.