Interpretare rezultat ex.PET CT

Cancer

Postata de p.anni cu 13 ani in urma.

Buna Ziua
Asi vreasa stiu unde asi putea citi despre ,,culorile,,care apar pe imaginile PET CT,adica fiecare culoare semnifica ceva,.stiu ca rosul,este locul unde se aduna izotopii purtatori de glucoza,deci acolo celulele consuma multa glucoza,ca celulele canceroase.Nu stiu ce arata verdele,galbenul,albastrul,Care dintre culori indica zonele inflamate,sau zonele care sunt slabe?
Recent am fost la examen Pet CT,doar asi vrea sa inteleg,ce vad.
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

MIRABELA

acum 10 ani

AS VREA SA STIU CE INSEAMNA REZ. LA CT....CONCLUZIA: - MASA TISULARA SITUATA IN PERETELE STANG AL RINOFARINGELUI CU INTINDERE IN SPATIAL PTERIGOIDIAN