interpretare biopsie

Cancer

Postata de robby cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o interpretere a biopsiei tatalui meu.
Histopatologic - Fragmente de tesut osos spongios cu metastaza de carcinom scuamos
Imunohistochimic - "CK34BetaE12" pozitiv difuz in celule tomorale; "CK7" negativ; "TTF1" negativ; "Ki67" pozitiv 20% in celule tumorale.
Concluzii - Testele IHC sustin diagnosticul HP fara a putea preciza originea proliferarii tumorale.
NL: - Carcinomul scuamos prezinta imunofenotip superpozabil indiferent de localizare.

Va multumesc si va rog sa ma ajutati.

Raspunsuri (1)

marinela

acum 9 ani

va rog sami descifrati si mie acest rezultat care mi sa dat in urma operatiei de histerectomie totala ...Diagnostic clinic.N87 .2 Displazie severa a colului uterin