Interpretare analize

Cancer

Postata de Simy_18?05 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,îmi puteți spune si mie va rog ce investigatii trebuie sa fac in urma rezultatelor hemoleucogramei:leucocite-12,65,neutrofil-9,09,prolactina-36,91.Mentionez ca am suferit o histerectomie totala in urma cu 4 luni,am dureri de oase, lipsa de calciu, coloana demineralizata, vertij,amețeli,restul analizelor sunt bune(VSH,TSH,EKG.)Poate fi o infecție in sânge sau altceva?Este cazul sa m-a îngrijorez?Multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Leucocitele si neutrofilele sunt ridicate ceea ce sugereaza prezenta unei infectii.
Prolactina este crescuta ceea ce ar putea sugera o afectiune a glandei hipofize.
Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare ( depistarea infectiei) ; de asemenea, este bine sa vedeti si medicul endocrinolog.