Informatii generale despre cancerul endometrial

Cancer

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

cum pot sa aflu cat costa operatia de cancer de col?daca poate cineva sa ma informeze astept sa ma contacteze.multumesc mult si multa sanatate

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

Daca lucrezi si platesti asigurarea de sanatate,costul operatiei este decontat de casa de asigurari de sanatate. Pe tine te costa doar drumul, daca eventual esti din alta localitate, plus daca vrei [nu este obligatoriu} eventual sa dai o atentie chirurgului, anestezistului si rezidentului, daca este......cu aproximatie ar fi cam 700 roni, in total..Dar inca odata ,mentionez ca,costul propriuzis al operatiei este decontat de casa de asig. de sanatate din judetul de domiciliu. Multa sanatate !

Elena991510

acum 15 ani

Eu stiu ca afectiunile de cancer se trateaza gratiuit, iar daca medicul zice ca nu, mergeti la Casa de Asigurari si platiti o asigurare separata, e un procent din salariul minim pe economie si ajunge cam la 35 ron.