infectie postoperatorie

Cancer Infectie postoperatorie

Postata de nefis cu 13 ani in urma.

buna ziua.
va rog daca puteti sa-mi spuneti la ce sectie trebuie sa mearga un pacient cu o infectie postoperatorie(operatie de cancer esofagian).
pacientul a fost operat si i s-a introdus un tub ptr respiratie la gat si de aproximativ 30 zile are o scurgere de lichid cu sange pe linga tubul introdus.la ce medic trebuie sa merg ptr consultatie?
va multumesc.

Raspunsuri (4)

carlamihai

acum 13 ani

buna ziua ,Nefis! normal,ar trebui sa mearga la medicul ce l-a operat,sa-si vada "lucrarea".daca vrei ,ma poti contacta pe id-ul adnana_2967.cand e vb. de cancer ,ar mai fi necesare si adjuvante .multa sanatate!

mihaela vasile

acum 13 ani

e posibil sa nu fie vb de o infectie, spui ca are scurgerea de o luna, iti dai seama cum ar fi evoluat o infectie intr-o luna? Cel mai probabil e un serom(care trbuie evacuat).Mergi la medicul care l-a operat sa constate despre ce e vorba si ce trebuie facut.Bafta

riciu

acum 13 ani

nu inteleg de ce nu mergeti la medicul care a efectuat interventia !! el este cel mai in masura sa spuna ce s-a intamplat exact !!

petre

acum 13 ani

azi mi-a scos firele dupa o operatie by pass la picior,
dar cred ca am facut o infectie,[ pielea rosie, parca s-a intarit putin si ma doare f tare], ce a-r trebuie sa fac?