hodgkin cu scleroza nodulara std.3 la o fetita nu mai de 7 ani

Cancer

Postata de archire cu 11 ani in urma.

buna seara!am o fetita de numai 7 ani care a fost diagnosticata cu acest singrom hodgkin...s-a efectuat biopsie ganglionara spunandu-mi ca este cancer malign si din rezultatul doctorilor au decissa ii faca chimioterapie..dupa 4 sedinte de chimioterapie fetita mea a slabit si are momente cand este nervoasa si uita ce vorbeste dar uneori isi aminteste..imi tratez fetita la spitalul SF.Maria din Iasi...Ce sfaturi imi puteti da pentru fetita in legatura cu boala ei? Multumesc

Raspunsuri (3)

Prea mica pentru chimio

acum 11 ani

Mi se pare ca e cam mica pentru sedintele de chimio. Sper sa ii faca fata organismul. In general, chimio ataca "cumva" celula canceroasa, dar o distruge si pe cea sanatoasa. La medicina naturista nu te-ai gandit? Dupa parerea mea este cea mai puternica metoda de a lupta impotriva afectiunilor mai grave. Iti recomand un tratament pe baza de zeolit lichid, oxy dhq, ph balancer. Din cate am citit si in carte, fac minuni in astfel de cazuri

cristigologan

acum 11 ani

Buna ziua!

Regret nespus sa aud despre fetita dumneavoastra. Ce se intampla cu fetita dumneavoastra este de asteptat daca urmeaza chimioterapie.

Si eu mi-am pierdut mama in urma cu doar 6 luni datorita cancerului si chimioterepiei.
Si ati fi surprins sa aflati cata lume este atat in situatia mea cat si a dumneavoastra.

Nu va voi recomanda produse, desi unele suplimente bune pot ajuta.

Va voi da un link si am sa va las pe dumneavoastra sa alegeti cu credeti ca e mai bine.
Sunt multe informatii si metode de TRATARE EFICIENTE, NON- toxice descrise GRATUIT, fara reclama la produse:

http://tratamenteanticancer.wordpress.com/

Gabriel

acum 10 ani

faceti ce va zice doctorul.. daca sunteti la sf maria in iasi ar trebui sa fie doamna doctor Ingrid Miron.. este o doctorita foarte buna si de incredere.. eu am fost diagnosticat cu hodkin stadiu 2 cu scleroza nodulara in 2004 si am facut chimio-terapie apoi radio-terapie.. chemio la sf maria iasi si radeo la sf spiridon in iasi.. m-am tratat si au trecut 10 ani de atunci ma simt foarte bine.. trebuie sa ganditi pozitiv..Dumnezeu e mare.. nu va luati dupa gura lunii cu tot felul de tratamente tampite... eu aveam 10 ani pe atunci si am facut ABVD 11 cure si 13 sedinte de radeo-terapie... E o boala TRATABILA...