hepatocarcinom

Cancer

Postata de cris67 cu 14 ani in urma.

Tatal meu a fost diagnosticat cu carcinom hepatocelular LHD forma multicentrica
dimensiune 10/7,5 cm
Are 75 de ani nu a avut dureri si nici nu are
I-a fost administrat tratement simptomatic
Ce s-ar mai putea face? Exista tratament naturist?

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Formatiunea tumorala este de dimensiuni mari - nu poate fi alcoolizata sau abordata prin ablatie cu radiofrecventa. Sfatul meu este sa consultati medicul chirurg.
nu exista tratament naturist!

mihai veres

acum 13 ani

Buna ziua,
tatal meu in varsta de 57 de ani care are ciroza hepatica virala B clasa Child A a fost diagnosticat cu Hepatocarcinom forma modulara incapsulata hipervasculara in obs., va rog sa-mi dati mai multe detalii.