GANGLIONI LA PLAMANI

Cancer

Postata de LUHAN cu 12 ani in urma.

O RUDA A FOST OPERATA LA GAT SI I S-A PUS TUB. DUPA MAI MULTE INVESTIGATII DR A ZIS CA E INCEPUT DE CANCER SI I S-A DAT TRIMITERE DAR SA ALEGEM UNDE VREM NOI (IASI, CLUJ etc).fIIND DIN sUCEAVA AM ALES LA IASI. DE ACOLO A ZIS CA NU ARE CANCER DAR TREBUIE SA FACA TOMOGRAF COMPUTERIZAT CA SA FIE MAI PRECIS.ASTA SE INTAMPLA INAINTE DE SARBATORI. AZI A FACUT TOMOGRAFUL SI A ZIS DR CA ARE CANCER SI GANGLIONI LA PLAMANI. SPUNETI-MI UNDE SA MERGEM, LA CE DR SAU CE SPITAL?NU STIM IN CE DIRECTIE SA O LUAM

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Trebuie sa va adresati medicului care va trimis la Computer Tomograf. Dansul o sa va recomande ce aveti de urmat in continuare.
Sanatate multa.

Medic Epuran

acum 12 ani

Specialitatea medicală la care trebuie să vă adresaţi depinde de localizarea tumorii primare

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

intradevar, dupa cum s-a scris si mai sus, medicul de la CT trebuia sa va indrume catre ce specialitate sa mergeti, in functie de diagnosticul imagistic pulmonar, dar si de sediul si tipul tumorii primare daca aceasta este in alta parte.

va urez o zi buna