ganglioni imflamati

Cancer

Postata de g4by89 cu 11 ani in urma.

Buna ziua am revenit cu problema ganglionilor si cu rezultatul analizelor..ig m rubeolic a iesit negativ la sange a iesit o mica anemie..exudatul faringian a iesit negativ si la cel nazal a iesit un stafilococ auriu..ganglionii sunt 3 acum..ieri am avut o senzatie de pierderea echilibrului pe partea stanga..dar nu a fost lesin si cam de 2 zile simt o durere nu foarte persistenta la nivelul axilei spre san in partea stanga.medicul de familie ma trimis iar la victor babes sa isi dea si dna doctora o parere daca imi prescrie un alt antibionic sau nu..va scriu pentru ca as mai vrea si o alta parere a unui doctor.va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Asadar, s-a exclus infectia acuta cu rubeola- care nu explica adenopatia ( ganglionii mariti). Daca nu exista semne de infectie, stafilococul auriu nazal nu se trateaza ( cu antibiotic); inseamna ca sunteti purtator de stafilococ- ca si multe alte persoane.
Un consult de infectioase este binevenit.