ganglioni axiali

Cancer

Postata de alyna86 cu 11 ani in urma.

in urma efectuari unui RMN la mana stanga(umar cot,inchietura) mi sa spus ca am o bursita subacromiala subdeltoidana si subescap**ara;quist la nivelul umarului si totodata am fost anuntata ca mi-au fost descoperiti unii ganglioni axiali(1,70aprox.2cm);mi sa administrat:nurofen;zaldiar si diazepan;durerile la mana sunt insuportabile si totodata ma nelinistesc si acesti ganglioni;ce este de facut?va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

adenopatia axilara (ganglionii axilari mariti) se datoreaza bursitei si chistului.
nu trebuie sa va faceti probleme momentan.