GANGLION PARTEA STANGA GAT

Cancer

Postata de melania23122275 cu 11 ani in urma.

BUNA ZIUA, AS DORI SA STIU,DACA POATE SA FIE CEVA GRAV?
DE CATEVA LUNI IN PARTEA STANGA SPATE -GAT,MI-A APARUT UN NODUL(GANGLION),DUPA CATEVA SAPTAMIANI A DISPARUT,APOI IAR MI-A APARUT SI IAR A DISPARUT, NU DOARE SI NICI NU MA DERANJEAZA.aS DORI SA STIU DACA ESTE CEVA GRAV.
MULTUMESC

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ganglionii limfatici reactioneaza la inflamatie, infectie, etc marindu-se in dimensiuni si , uneori, devenind durerosi. Fiind vorba de un singur ganglion palpat , acest fapt nu produce motiv de ingrijorare.

manu

acum 10 ani

buna ziua dl doctor as cere ajutorul dumneavoastra urgent. eu locuiesc in paris la cineva in casa e o mizerie mare gandaci de bucatarie si tot felu de insecte pe langa altele se afla si plosnite eu cred ca persoana cu care locuies are hepatita sau alte boli sau alte boli sunt plin de urzicaturi in zona gatului si a mainilor si pe deasupra mi a iesit si un ganglioon pe partea stanga ce rugaminte am spuneti mi ce trebuie sa fac.......am citit cam multe pe net si m am intristat; multumes

MembruMobileApptc363520

acum 3 ani

Buna ziua!
Ați rezolvat problema?
Ganglionii umflat era din cauza piscaturilor de ploșniță? Multumesc

Iuliana istrate

acum un an

Bună seara, am o întrebare soțului meu ia apărut un nodul în partea stingă a gatului, mai bine zis, de sub ureche până la bărbie și îl deranjează, rău nu poate să inchita mâncarea și scuipă într-una, și are o tuse seacă! Ce poate să fie!!