Gadilat in gat. Tensiune. Care este solutia?

Cancer

Postata de Daniel cu 4 ani in urma.

Buna ziua,

De ceva timp ma confrunt cu urmatoarea speta:

Dimineata, cand ma trezesc, ma gadila interiorul gatului si capul pieptului si imi provoaca o tuse. Evit de multe ori sa tusesc, pentru ca in momentul in care tusesc, incep si simt un gust foarte amar sub limba, mi se inrosesc urechile, incep si imi simt bataile inimii in cap, porneste o durere insuportabila de cap si simt o caldura foarte puternica. Consider eu ca atunci cand tusesc din cauza gadilatului (3-4 tuse), imi creste si tensiunea considerabil.
Bataile inimii cresc si ele pentru ca am pus mana odata pe piept si imi batea inima ca si cum as fi alergat 5 minute cu viteza fara sa ma opresc.
Daniel, 21 ani, fumator (1 pachet/zi).
- stiu ca tigarile sunt un factor care influenteaza destul de tare.

Care este soluția?

Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.