Formatiune tumorala pulmonara

Cancer

Postata de cadmg cu 12 ani in urma.

Buna seara ! Bunicul meu in varsta de 67 de ani a fost diagnosticat cu formatiune tumorala pulmonara lobara superioara stanga, determinari secundare pulmonare, adenopatii mediastinale, leziune nodulara hepatica cu aspect suspect de determinare secundara, litiaza renala stanga...Vreau sa stiu cat este de grav si ce se poate face pentru a-l ajuta.Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Este necesara si o bronhoscopie cu lavaj bronho-alveolar si biopsie pentru a s e stabili tipul histopatologic de tumora. Este necesar sa va adresati serviciului de oncologie, pentru luarea in evidenta si stabilirea tratamentului chimioterapic.