fier crescut copil 8-9 ani

Cancer

Postata de gabriela784 cu 12 ani in urma.

Buna ziua... Bine v-am gasit... Ma intereseaza daca la analize fierul este gasit dublu fata de valoarea care ar trebui sa fie , pentru un copil de 8-9 ani , ce poate insemna?...poate arata cancer? ce se poate face... va rog sa ma ajutati...va multumesc din suflet!

Raspunsuri (2)

Sari

acum 12 ani

Cauta si pe net sa vezi care sunt valorile normale si modatilati naturiste de a-ti ajuta copilul.
Poate si tu esti cam panicata, am vazut mesajele tale, ar fi bine sa faci ceva sa te linistesti, meditatii, plimbari aer liber, excursii, comedii , strand si nu mai cauta toate bolile de pe pamant.
Uneori si aparatele o iau razna, uneori se mai incurca si analizele intre clienti, poate ar fi bine sa incerci si la alt laborator, daca chiar doresti si medicul de familie te indruma.
Sanatate si mergi si la biserica.

Man sorina

acum 7 ani

Buna ziua...as vrea sa va rog daca se poate sa imi spuneti cum ieste anemia asta ce mio iesit azi la analize 25.9 rezultatul si Val.norm.unit.26.35\\g\\dl Multumesc mult si va doresc multa sanatate!