Febra mare

Cancer

Postata de casian.icristina cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
mama mea are 50 de ani, a lucrat si lucreaza in continuare foarte mult o munca fizica. Oboseste foarte tare, o dor mainile si picioarele iar spre sfarsitul saptamanii face febra mare 40. Lucreaza cu solutii puternice , ca clorul, are o tuse usoara si transpira mult. Febra trece in doua zile, dar se repta peste 1-2 saptamani. Asta se intampla de 1 an de zile. Medicul i-a zis ca este de la oboseala si menopauza.
Oare asta sa fie cauza? Febra 39-40, fara alt simptom?
A facut toate analizele, ecografii si tomografii. Nu are nimic.
Ce analize credeti ca mai trebuie sa faca? Ce fel de investigatii? Ce cauze ar mai fi pentru astfel de simptome?
Multumesc

Raspunsuri (7)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

casian.icristina

acum 13 ani

Bine, am inteles, ca substantele pot fi cauza, imunitate scazuta etc... dar totusi are ceva. Ce analize ar mai trebuie sa fac? Poate fi un inceput de cancer....

ochi negri

acum 13 ani

Nu fii prapastioasa!Ce inceput de cancer?O dor mainile picioarele-e firesc daca are o munca grea.Tusea poate fi o reactie alergica la clor.Febra are si ea o cauza,e si cam mare pentru un adult si din moment ce recidiveaza,nu-i chiar ok.Sigur e febra,pe termometru,sau doar senzatia de ''''cap plin''''si de fierbinteala?Si nu in ultimul rand sa mai mearga cu toate analizele si la un alt medic,ca nu cred ca ...n-are nimic,cum i s-a spus.Adica nu ma simt bine dar nu am nimic.

casian.icristina

acum 13 ani

Va multumesc din suflet. E febra cu tot cu termometru, ...a avut in week-end, acuma i-a trecut. I s-au umflat si un pic ganglionii de la gat si ceafa. dar acum i-a trecut. Presupun ca saptamana viitoare o va durea din nou. Dar mergem sa facem din nou analize.

ochi negri

acum 13 ani

Undeva are o infectie.Nu neglijati problema!

casian.icristina

acum 13 ani

Da, asa i-a zis si medicul, i-a aparut si alti ganglioni la subrat, usor durerosi si are splina marita. Asteptam rezultatele analizelor.

GinieAna

acum 7 ani

Buna ziua. Eu am inceput sa sufar de bufeuri si dureri de cap de pe la 49 de ani. Am avut o perioada foarte urata, in care ma trezeam noaptea transpirata, cu dureri de cap si stari de voma. Am incercat tot felul de produse farmaceutice, insa am ajuns la concluzia ca cele mai bune sunt produsele naturale. De 2 ani folosesc Estroplus de la Hyllan. Este singurul produs 100% natural pe care l-am gasit util in combaterea simptomelor menopauzei.