Exista suspiciuni de cancer?

Cancer

Postata de Andreea crs cu 14 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati sa inteleg rezultatul unei biopsii de col pana iau legatura cu medicul pentru ca sunt nelinistita.Rezultatul este: materialul examinat contine fragmente de endometru in faza secretorie dintre care unele posibil provenind dintr-un polip endometrial, lambouri de epiteliu cilindric endocervical fara modificari patologice si fragment minuscul de epiteliu pavimentos exocervical fara modificari notabile.
As dori sa stiu daca sunt riscuri de a face cancer.

Raspunsuri (3)

Dr. Stancu

acum 14 ani

e posibil sa fie endometrioza fi foarte putin probabil sa fie vorba de un cancer.

Andreea crs

acum 14 ani

Va multumesc mult D-le Doctor Stancu pentru raspuns deoarece m-am linistit in urma raspunsului.Va doresc multa sanatate si sa va ajute Dumnezeu!

Timike99

acum 8 ani

Va rog sa ma ajutati am facut o biopsie de col.Rezultatul este:Materialul reprezentat de fragment de epiteliu pavimentos cu leziuni scumoase intraepiteliale de grad inalt H-sil (CIN 2)alâturi de mase fibrinohematice si fragment de col cu modificari de cervicitâ cronicâ percum H-Sil.Ce inseamnâ ? Am cancer?