este cancer de col?

Cancer

Postata de Fyfy34 cu 9 ani in urma.

Buna ziua va rog sa imi interpretati si mie acest rezultat,
HPV 3 tulpini 31,58,68 (test Hpv efectuat inaintea biopsiei)
biopsie : Fragmente de col discret infiltrat inflamator cronic nodular in corion si zone de displazie simpla cu marcata acantoza si prezenta de p***alocite la nivelul epiteliului exocervical

Va rog mult spuneti-mi daca exista tratament

Raspunsuri (2)

Fyfy34

acum 9 ani

nu are nimeni un raspuns pentru mine?

VANINA ORIAN

acum 9 ani

da exista neo col ;adica cancerul de col uterin.colul este ca o conopida ;;dupa ce ati scris in text rezulta un cancer in stadiu 3.cu posibile infiltrari va recomand sa mergeti la cluj la i.o.sunt medici buni dar va costa mult;