este buna radioterapia pentru fata mea ?

Cancer

Postata de Lucian cu 7 luni in urma.

fetita mea are cancer ! a terminat tratamentul cu chimioterapie ! are varsta de 2 ani ! mai exista vreo sansa pentru fetita mea ? cancerul se numeste meduloplasm. a fost operat si a terminat tratamentul de 5 cicluri… dar chimioterapia nu sia facut treaba bine ! nici nu a crescut nici nu scazut tumoatkee

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

Este extrem de important sa consultati un medic specialist in oncologie sau un oncolog pediatru in legatura cu optiunile de tratament care sunt potrivite in cazul fetitei dumneavoastra.

Un specialist in domeniul oncologiei pediatrice va putea evalua intreaga situatie a fetitei dumneavoastra si va putea ghida tratamentul in functie de necesitati. Radioterapia poate fi o optiune de tratament, dar decizia finala va fi luata de echipa medicala dupa o evaluare completa.

Este important sa aveti incredere in echipa de medici si sa urmati sfaturile si recomandarile lor. De asemenea, ei va pot oferi informatii despre tratamente alternative.

Va dorim multa sanatate si speranta in aceasta perioada dificila.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cancer/diferenta-dintre-radioterapie-si-chimioterapie_19369