embolizarea la cancerul de col

Cancer

Postata de Gilia_stud cu 12 ani in urma.

Buna ziua!

In cazul unei femei de aprox. 45-50 de ani, care are cancer de col uterin si a suferit 2-3 interventii chirurgicale pentru extirparea tumorii (in prezent nemaifiind operabila intrucat tumoarea se afla prea aproape de picior), embolizarea ar putea fi eficienta? Exista posibilitatea unei astfel de proceduri in atare situatie? Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Rodica

acum 12 ani

Stimata doamna, un raspuns la intrebarile dvs. si totodata o solutie pot avea cei de la www.mediccenter.ro 0762.28.77.89

Gilia_stud

acum 12 ani

Va mutumesc!