efectul eplilarii SPL asupra alunitelor

Cancer

Postata de Valentina45 cu 12 ani in urma.

Care este efectul eplilarii SPL asupra alunitelor ? Exista riscul de cancer ?

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul in care persoana care apelează la acest tip de epilare (SPL) şi are aluniţe acestea vor fi mascate cu un creion alb/roşu pentru a nu absorbi căldura în exces

Valentina45

acum 12 ani

Multumesc

sictina

acum 7 ani

Acest creion alb/rosu de unde se achizitioneaza? se poate folosi dermatograf de ochi alb? se contureaza zona alunitei sau se foloseste direct pe ele sa le acoperim?

Laura

acum 9 ani

Are vreo legatura tratamentul cu Cervugid cu epilarea spl? exista vreun pericol sa faci epilare spl in timpul acestui tratament?

Gabriela

acum 8 ani

Buna,eu am 12 ani si din greseala mi-am zgiriiat alunita un pic a curs singe dar nu mult,e ceva grav.?va rog am nevoie de raspuns urgent