E 112- ce boli pot fi tratate?

Cancer

Postata de Mariinsky cu 14 ani in urma.

buna ziua, sunt mama unui minunat baietel, care va varsta de numai 4 ani a fost diagnosticat cu glioblastom, este o afectiune grava care evolueaza rapid? Va rog din suflet sa imi spuneti daca aceasta afectiune a creierului poate fi tratata in strainatate beneficiind de formularul E112? din cate am inteles in strainatate pot fi tratate afectiunile pentru care medici romani nu pot oferi asistenta pacientului in cel mai scurt timp sau care nu pot fi tratate in Romania. Ce afectiuni pot fi tratate folosind formularul E 112? Va rog din suflet sa ma ajutati... nu mai stiu unde sa ma duc si cui sa ma adresez.
Sanatatea sa ne dea Domnul!

Raspunsuri (1)

Carleta

acum 14 ani

Citeste aici //sfatulmedicului.ro/Formularul-E112/formularul-e-112-emitere-si-conditii-de-emitere_6594