Dureri infernale în spate

Cancer

Postata de lulu1975 cu 9 ani in urma.

Bună ziua. Mama la vârsta de 78 ani anul trecut a făcut operație la un plămân având un nodul. Acum are mari dureri înăuntru spune ea cu toate ca se ține de tratament. Nu a fumat și nu a băut alcool toată viața ei. Plămânul e uscat si expectoreaza. Ce ma fac cu ra. Bani am dat peste tot și nimeni nu îmi zice nimic. Nu are poftă de mâncare numai câte puțin mănâncă ca să ia pastile. Va rog frumos să mă ajutați .Care sunt următorii pași la acest cancer pulmonar? Va mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

I aceste cazuri, cand bolnavul este in varsta, si hranirea este grea (si nici bolnavul nu are pofta), ar trebuia sa tieneti a cura de B-comlex pentru ridicarea poftei.

-Terapia cu Nutridrinc (Este un supliment nutritiv pentru scopuri medicale speciale. Este indicat in cazuri de malnutritie, aport scazut de calorii si in tratarea bolilor legate de malnutritie.)
Se foloseste 2-3 flacoane pe zi.

-Terapia cu FERM4 CDT- 2ml fiole pentru injecti IV, intramuscular, subcutan. sau pt. vaporizatoare ultrasonica.
Este indicat folosirea in 3 in 3 zile o fiola vaporizata ultrasonica in timp de 3 luni.

Cu vaporizatorul ultrasonic nimerim direct portiunile bolnave ale plamanului.

Efecte:
- Inhibitori al caii PPP din celule tumorale. (opreste crestera celulelor canceroase)
- Stimuleaza activitatea macrofagelor si a celulelor antitumorale NK (90 %) (In urma tratamentului cu FERM4 CDT scade chiar cu 90% concentratia moleculelor principalului complex de histocompatibilitate-I (MHC I), astfel celulele tumorale devin tinta celulelor natural killer.)
- Induce apoptoza celulara prin inhibarea PARP (FERM4 CDT provoaca apoptoza (moarte celulara programata) in mod specific numai in celulele tumorale)
- Inhibitor al COX (inhiba semnificativ expresia genelor care codifica enzimele COX-1 si COX-2. Astfel se explica efectul puternic antiinflamator)
- Creste rezistenta fizica.

Medicamentul CDT nu ra contraindicatii si efecte secundare.

Daca aveti si alte intrebari scrieti un email la [email protected]

lulu1975

acum 9 ani

Ok va mulțumesc foarte mult. Sunteți foarte amabil. Mi ați răspuns imediat.