Durere suparatoare de picior

Cancer

Postata de PavElena cu 11 ani in urma.

Buna seara, va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat sau un raspuns. De aproximativ un an de zile ma doare piciorul drept, durerea porneste din zona fesei si se lasa pe picior pana la calcai, se accentueaza mai ales cand stau jos, si uneori cand merg mult. Durerile nu sunt extrem de intense dar sunt suparatoare si sunt foarte ingrijorata. Am citit pe internet si ma gandesc ca ar putea fi o sciatica.La mine problema mare este ca stau foarte mult jos din cauza jobului iar scaunul pe care stau nu este foarte confortabil. Dureri de spate foarte rar am, si imi apar din cauza frigului, noaptea nu ma doare, in pozitie culcat se resimte foarte putin durerea. Am avut perioade in care m-am simtit ceva mai bn, mi se ameliorasera durreile dar acum mi-au revenit iar.Imi este teama sa nu fie vb de vreo tumora la coloana sau ceva. Va rog mult sa-mi spuneti ce as putea sa fac in situatia asta? Dupa simptomele descrise credeti ca ar putea fi vb si de vreo tumora. va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

Va recomand un consult reumatologic sau ortopedic. Solutia este sa mergeti la medic, sa faceti un consult si investigati si sa urmati recomandarile medicului/medicilor. Desi pare o sciatica, sa stiti ca ea se poate agrava, ajungand la hernie de disc. moment in acre durerile sunt foarte puternice iar taratmentul est chirurgical. sanatate.

PavElena

acum 11 ani

Va multumesc din suflet pentru raspuns, am sa urmez sfatul dvs si am sa merg la consultatie. Sanatate multa!