Durere in zona ficatului

Cancer

Postata de catalinutzzu cu 10 ani in urma.

De 2 zile ma doare in zona ficatului. Nu pot sa fac nimic , doar cand stau intins ma lasa dar nu de tot. Tin sa precizez ca inainte cu o zi sa inceapa durerea, am jucat putin fotbal si m-am izbit de cineva cu tot pieptul. De la asta sa mi se traga ?

Imi pare rau daca nu am pus bine categoria .

Multumesc anticipat !

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Foarte probabil. Incercati sa administrati cateva zile un antiinflamator ( gen diclofenac, arcoxia, etc) la care sa asociati paracetamol. Daca durerea se amelioreaza, inseamna ca tine de peretele toracic; daca aceasta persista , este recomandat sa consultati medicul internist pentru evalaure ( analize de laborator, radiografie pulmonara, ecografie abdominala).