DESPRE METASTAZELE OSOASE MULTIPLE

Cancer Metastazele osoase osteolitice ale tumorilor solide

Postata de luciaa cu 12 ani in urma.

VA ROG MULT AJUTATI-MA INTR-UN FEL SAU ALTUL..SUNT DISPERAT,ANUL TRECUT AM PIERDUT-O PE MAMA SI ACUM TATA E INTERNAT LA SPITALUL SF.LUCA CU DIAGNOSTICUL CANCER PULMONAR CU METASTAZE OSOASE MULTIPLE..NU I-U DAT AICI LA SPITAL NICI UN TRATAMENT PT ASTA.DOAR VITAMINE SI PERFUZII PT HIDRATARE..NU STIU CE SAFAC SI UNDE AS PUTEA SA-L DUC SA INCEAPA UN TRAAMENT ADECVAT,SA-I ALINE DURERILE PE CARE LE ARE...AM TOATE ANALIZELE,INCLUSIV SCINTIGRAFIE SI TOMOGRAF...POATE MA POATE AJUTA CINEVA ....VA MULTUMESC..

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Medicul trebuie sa ii dea tratament antalgic (anti-durere). In asemenea situatii se prescriu, din cate stiu, derivati de morfina. Din pacate, inteleg ca de tratament nu se mai poate pune problema. In aceasta situatie, pronosticul nu este in general unul bun. Luptati insa pana la capat si incercati prin orice mijloc sa ii ridicati moralul si sa ii faceti aceste momente cat mai frumoase.

nicoleta

acum 12 ani

Despre chimioterapie nu vi s-a spus nimic? Poate ar trebui sa incercati si la alt spital sa aflati si o a doua parere..

kata

acum 9 ani

salut ai incercat sa mergi la un doctor oncolog