despre cancer

Cancer

Postata de Sanda16130213 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Daca sotul meu a decedat in urma cancerului la plamani, tatal lui, adica socrul a decedat de ciroza la ficat, as dori sa stiu daca si fetele mele sunt expuse la riscul de a face cancer. Multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Comparativ cu restul pop**atiei ( fara antecedente familiale de cancer), riscul de a dezvolta cancer este mai ridicat. Este indicat sa fie reevaluate periodic - la 6-12 luni, cu ecografie abdominala, buletin de analize, radiografie pulmonara.

Antonia

acum 10 ani

iti recomand sa citesti cartea Vindecarea tuturor formelor de cancer scrisa de Dr. Hulda Clark. Ai sa intelegi mai bine modul in care se manifesta cancerul

Sanda16130213

acum 10 ani

multumesc, o sa caut cartea.