despre biopsie

Cancer

Postata de irina-claudia cu 11 ani in urma.

buna ziua.mamei mele i s-a depistat o forma de cancer la uter nu stiu cum se numeste deocamdata,si i s-a spus ca o sa faca o biopsie sa inlature de acolo.ce riscuri sunt?si se poate elimina imediat, sa nu mai aiba probleme la urma?si cum o sa se simta dupa?va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tratamentul si prognosticul( adica ce s-ar putea intampla pe viitor) se stabilesc numai dupa rezultatul biposiei si gradul de stadializare al tumorii. Interventia chirurgicala este esentiala.