cum sa imi vindec mama?

Cancer

Postata de membru230456 cu 11 ani in urma.

angiom cavernos fronto-parietal bilateral drept 9/7 mm SE POATE TRATA ? ESTE BENIGN. se cunoaste un tratament cu medicatie sau numai chirurgical? care sunt consecintele? cat este media de viata a unei persoane daca e intr-un loc inoperabil? in februarie avea dimensiunea 8,7/8mm acum 9/7 .se extinde ? am nevoie urgenta de un sfat mama mea este bolnava si nu stiu unde sa mai caut sau sa mai intreb. as vrea sa se faca bine .literatura de specialitate spune ca angioamele se se reabsor .ce se intampla de fapt. a luat alanerv si tarosin medicamente .

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Angiomul cavernos este o malformatie vasculara, benigna, care poate aparea in orice zona intracraniana. Riscul acestor angioame este sangerarea, care poate fi in catitati mici si la intervale de cateva luni distanta, sau poate fi catastrofala. Alte simptome: dureri de cap, convulsii, afectarea acuitatii vizuale, dificultati de vorbire, etc. De asemenea, ~11% din leziuni sunt asimptomatice.
Daca este asimptomatic, tratamentul este strict observational- prin urmarire periodica. Se poate interveni chirurgical- dar depinde de localizarea leziunii, etc; se mai poate practica radioterapie- insa nu elimina complet malformatia si atrage complicatii neurologice.
Asadar, este imposibil de a face un prognostic asupra evolutiei acestei boli, iar tratament medicamentos nu exista.

membru230456

acum 11 ani

Angiomul cavernos este o malformatie vasculara, benigna, care poate aparea in orice zona intracraniana. Riscul acestor angioame este sangerarea, care poate fi in catitati mici si la intervale de cateva luni distanta, sau poate fi catastrofala.
deci poate muri oricand.....................
nu s-au facut teste pentru vindecare nicaieri? aspirarea locala( fronto-parietal bilateral drept ) nu se poate face ?
localizarea fronto-parietal bilateral drept ce parte a creierului ataca si care sunt schimbarile care intervin?Alte simptome: dureri de cap, convulsii, afectarea acuitatii vizuale, dificultati de vorbire, etc. a avut dar cum a incetat stresul, cu vorbirea si-a revenit iar hemoragiile nazale au incatat.mai bine ar fi avut loc hemoragiile nazale scazand riscul sangerarilor la nivelul creierului?
acupunctura ar fi indicata? NU RENUNT E MAMA MEA

Mariana

acum 11 ani

Eu iti recomand sa aflii si opinia medicilor de la Clinica Anadolu din Istanbul. Din surse sigure stiu ca tehnologia pe care acestia o folosesc este superioara lucrurilor care se intampla in Romania. Mai multe detalii gasesti aici www.anadolumedicalcenter.ro

Cabinet Lacrima Naturii

acum 11 ani

Pentru a primi tratamentul adecvat pentru a o putea ajuta pe mama va recomand o investigatie generala a starii de sanatate cu aparatul de biorezonanta QX SCIO.