colon iritat

Cancer

Postata de dana93133635 cu 14 ani in urma.

Buna ziua!Mama mea a fost la doctor ac***a unele dureri nu persistente in partea stanga si i s-a spus ca prezinta un colon iritat si nu i-a recomandat nici un tratament.Eu as vrea totusi sa ia ceva pe baza de plante niste tincturi sau ceaiuri mai bune pentru a nu face complicatii mai tarziu.Astept parerile voastre va rog frumos!Va multumesc!

Raspunsuri (2)

alina

acum 14 ani

eu sufar de colon iritabil de mica.nu este o boala ci o afectiune care traiesti toata viata.nu este ceva grav.ce ii recomand mamei tale este sa manance fibre.acestea se gasesc in fulgi de ovaz,grau in general in musli.stafide curmale smochine tarate de psillyum si in fructe si legume. dar cum nu poti manca in stare cruda acestea drc se produce fermentatia.le recomand fierte.depinde cum reactioneaza si colonul drc sunt persoane care tolereaza cruditatile si la alti nu.fibrele au rolul de a absoarbe grasimile si toxinele si impiedica formarea placi mup***adane pe colon,insa trebuie sa bea multe lichide drc ajuta ca fulgi sa isi mareasca volumul asfel evacuarea se face mai usor dar dc are diaree nu recomand .de aceea te intreb care este tendinta spre constipare sau spre diaree?nu stiu ce sfaturi sa dau dc nu stiu mai multe detali.insa poti lua de la plafar de la steaua divina tinctura pt intestin gros contine: chimen, coriandru ,dovleac, frasin, iarba mare ,macese, nalba ,sunatoare ,seminte de in. se face cura de 3 luni.mai multe detali vezi prospect.pe mine m-a ajutat!.prea tarziu mesaju dar sper sa te ajute.sanatate si tine-ma la curent!dc ai intrebari...

GuestUser

acum 8 ani

Sarea de himalaia face minuni.