ciroza hepatica ?

Cancer

Postata de Utilizator11638725450 cu 2 ani in urma.

buna seara. tatal meu a fost diagnosticat acum 1 luna cu ciroza hepatica decompensata. pe langa alte boli pe care le are ( hepatita tip c, cancer prostata, diabet cu insulina, hemoroizi ) si acum ciroza. au trecut 3 saptamani cand i s_a scos 8 litri de lichid. a urmat cateva zile un tratament cu antibiotic . in prezent consuma acasa cam 2_3 litri de vin pe zi , lucru care ii face foarte rau. i s_a acumulat lichidul din nou, are dureri groaznice de abdomen si spate, cand are diaree cand este constipat, lipsa aer si dureri la ceafa ( cap). va rog frumos sa imi spuneti ce se intampla cu el si ce mai e de facut. va multumesc. astept un raspuns urgent de la dvs.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/ciroza-hepatica_547

Utilizator11638725450

acum 2 ani

am fost la medic. in afara faptului ca i_a scos lichidul numai are ce_i face. ce v_am relatat eu sunt simptomele lui. de aceea v_am rugat din experienta dvs ce sanse mai are ?