Celula canceroasa moderat diferentiata

Cancer

Postata de Ylla cu 14 ani in urma.

Am fost diagnosticata in ianuarie cu adenocarcinom seros ovarian stadiul 2A cu celule moderat diferentiate.Aceste celule moderat diferentiate se refera la agresivitatea cancerului?In cazul meu as dori sa stiu cat este de agresiv.Am facut deja 8 cure de chimioterapie iar acum markerul CA 125 este 4,5 (intre limitele normale ).

Raspunsuri (6)

Maria C

acum 14 ani

Cel mai bine iti faci o Histerectomie totala, asa vei scapa cel mai repede. Sa-ti raspund la intrebare, carcinomul ovarian este o forma de cancer la nivelul ovarelor. Dar cum ti-am mai spus, prin operatie poti rezolva totul. Mult succes si sanatate

Ylla

acum 14 ani

Am facut in ianuarie histeroctomie radicala,anesectomie si omentectomie.In urma analizei anatomopatologice am fost diagnosticata.

Adrienne

acum 14 ani

Adenocarcinomul ovarian cu celule moderat diferentiate, inseamna ca acesta tumora poate metastaza in ganglionii paraaortici, fara metastaze intraperitoniale. In acest caz se indica omentectomia,adica aplicarea intraperitoniala de izotopi radioactivi. Multa sanatate !

Maria

acum 14 ani

Sint operata de 12 ani si ma simt f bine.Nici acum nu stiu rezultatul biopsiei.Multa sanatate

silence

acum 14 ani

Buna,

Doresc sa realizez un nou proiect si am nevoie de oameni care sa ma ajute. Este un proiect frumos, indraznet si in acelasi timp controversat.
Se adreseaza tinerilor care sufera de o boala incurabila si care isi cunosc sansele de supravietuire.
Este un show despre viata, despre puterea de lupta a unor tineri care vor sa traisca din plin pana la sfarsit.

Ce vreau eu sa fac?

Vreau sa le indeplinesc toate dorintele!

Un reality show cu si despre viata lor si sa le aduc un zambet pe buze. Stiu ca uneori conteaza mai mult decat orice altceva.

Cati dintre noi nu si-au dorit sa il cunoasca pe Gica Hagi sau sa mearga in culise la un concert Iris? Orice se poate daca iti doresti!

Asadar astept sa imi scrieti povestile voastre pe adresa de mail [email protected] si eu va voi indeplini dorintele!

Multumesc!

popescudaniel

acum 13 ani

Cancerul nu inseamna moarte:http://b17ro.info/ medicament impotriva cancerului!!!